МЫЙЗАМДАР

КОРРУПЦИЯГА КАРШЫ КҮРӨШ

ОКУТУУ

ШАЙЛООЧУЛАР

ШАЙЛОО КОМИССИЯЛАРЫ

САЯСИЙ ПАРТИЯЛАР

ТАЛАПКЕРЛЕР

БАЙКООЧУЛАР

ЖМК

ШАЙЛООЛОР

РЕФЕРЕНДУМ

ФОТОГАЛЕРЕЯ

ТЕНДЕРЛЕР

УШКга КӨРСӨТҮҮ

КОНКУРСТАР

КАЙЧЫ БАЙЛАНЫШ

 
Негизги бет - БШК - БШКнын токтомдору
Центральная избирательная комиссия

№118 Аймактык шайлоо комиссияларынын резервдерине өзгөртүүлөрдү киргизүү жөнүндө

«Кыргыз Республикасынын шайлоо жана референдум өткөрүү боюнча шайлоо комиссиялары жөнүндө» Кыргыз Республикасынын Мыйзамынын 7-беренесинеги 1-бөлүктүн 7-пунктуна, 22-беренесиндеги 1-бөлүктүн 8-пунктуна, Кыргыз Республикасынын Шайлоо жана референдум өткөрүү боюнча борбордук комиссиясынын 2011-жылдын 18-октябрындагы №375 токтому менен бекитилген «Шайлоо комиссияларынын резервин түзүү жана жүргүзүү тартиби жөнүндө» Жобого ылайык, Р.Т. Калкабаеванын, А.Г.Попованын, Ф.Б. Сариевдин, Ж.Т. Огомбаевдин, Л.А. Ворочеванын арыздарынын негизинде Кыргыз Республикасынын Шайлоо жана референдум өткөрүү боюнча борбордук комиссиясы

ТОКТОМ КЫЛАТ:

  • Баткен облусунун Баткен аймактык шайлоо комиссиясынын резервинен Даминов Шайбек Токтомушевич, Жапаров Кенешбай Абдиллаевич, Пазылов Элибай чыгарылсын – жергиликтүү өз алдынча башкаруунун өкүлчүлүктүү органынан.
  • Баткен облусунун Сүлүктү аймактык шайлоо комиссиясынын резервинен Салибаева Токто Асановна, Саитмуратова Сурае Ибрагимовна чыгарылсын – жергиликтүү өз алдынча башкаруунун өкүлчүлүктүү органынан.
  • Баткен облусунун Лейлек аймактык шайлоо комиссиясынын резервинен Абдилазизов Авазбай чыгарылсын – жергиликтүү өз алдынча башкаруунун өкүлчүлүктүү органынан.
  • Жалал-Абад облусунун Сузак аймактык шайлоо комиссиясынын резервинен Кошмуратов Аскарбек, Апышов Акылбек Адатович, Уракова Машрапкан, Каримбердиев Ахмаджан Алимжанович, Акбаров Шухратбек Рустамович чыгарылсын – жергиликтүү өз алдынча башкаруунун өкүлчүлүктүү органынан.
  • Жалал-Абад облусунун Кара-Көл аймактык шайлоо комиссиясынын резервинен Коваль Татьяна Усупжановна, Кошоев Нурадил чыгарылсын – жергиликтүү өз алдынча башкаруунун өкүлчүлүктүү органынан.
  • Жалал-Абад облусунун Таш-Көмүр аймактык шайлоо комиссиясынын резервинен Кожонов Азимжан Абдимаметович, Ирисалиева Кулмиракан Канатбековна, Ызакулова Дилбаркан чыгарылсын – жергиликтүү өз алдынча башкаруунун өкүлчүлүктүү органынан.
  • Жалал-Абад облусунун Токтогул аймактык шайлоо комиссиясынын резервинен төмөнкүлөр чыгарылсын: Орозбеков Озүбек– «Кыргызстан коммунисттер партиясы» саясий партиясынан; Бектурова Гүльнара Турдахуновна – “Ар-Намыс”саясий партиясынан; Эшманбетов Турусбек – “Акшумкар” саясий партиясынан; Жумабаева Элнура Исаковна – «Эл үчүн» саясий партиясынан; Садыкова Нурийлакан Турсунбаевна, Молдалиева Чурок Токтогуловна, Орозов Кадыралы – жергиликтүү өз алдынча башкаруунун өкүлчүлүктүү органынан.
  • Жалал-Абад облусунун Жалал-Абад аймактык шайлоо комиссиясынын резервинен Джороева Айгүл Кочкорбаевна, Орунбек кызы Уулкыз, Келдибаева Бурулай Чаршеновна, Эргешова Эркинай Абдиллаевна, Керимкулова Женаим чыгарылсын – жергиликтүү өз алдынча башкаруунун өкүлчүлүктүү органынан.
  • Жалал-Абад облусунун Чаткал аймактык шайлоо комиссиясынын резервинен Айдарбекова Гулбарчын Каралыевна чыгарылсын – жергиликтүү өз алдынча башкаруунун өкүлчүлүктүү органынан.
  • Ысык-Көл облусунун Ак-Суу аймактык шайлоо комиссиясынын резервинен төмөнкүлөр чыгарылсын: Кенжебаев Бактыбек Алымович – “Бүтүн Кыргызстан” саясий партиясынан; Жумадылов Эрмек Кадырович, Мукамбетова Айнура Искаковна, Шабданов Талантбек Саматбекович, Акчубаков Ишен – жергиликтүү өз алдынча башкаруунун өкүлчүлүктүү органынан.
  • Ысык-Көл облусунун Жети-Өгүз аймактык шайлоо комиссиясынын резервинен төмөнкүлөр чыгарылсын: Кожошева Динара Орозбаковна – “Акыйкат – Справедливость” республикалык партиясы” саясий партиясынан; Байтиков Эгенберди Черикович – жергиликтүү өз алдынча башкаруунун өкүлчүлүктүү органынан.
  • Ысык-Көл облусунун Ысык-Көл аймактык шайлоо комиссиясынын резервинен Чокоев Нураалы Сагыналиевич чыгарылсын – “Ата Мекен” саясий Социалисттик партиясынан.
  • Ысык-Көл облусунун Каракол аймактык шайлоо комиссиясынын резервинен төмөнкүлөр чыгарылсын: Уркасымов Догдурбек Оморович – “Бүтүн Кыргызстан” саясий партиясынан; Калкабаева Роза Турдубековна, Попова Анна Григорьевна, Сариев Фархат Байбосунович, Огамбаев Жапар Толкунович, Ворочаева Люмила Александровна – жергиликтүү өз алдынча башкаруунун өкүлчүлүктүү органынан.
  • Ысык-Көл облусунун Тоң аймактык шайлоо комиссиясынын резервинен Касымова Жанаркүл Асантуровна, Алыбаев Бурул Бакашевна чыгарылсын – жергиликтүү өз алдынча башкаруунун өкүлчүлүктүү органынан.
  • Ысык-Көл облусунун Түп аймактык шайлоо комиссиясынын резервинен Холостякова Любовь Владимировна чыгарылсын – жергиликтүү өз алдынча башкаруунун өкүлчүлүктүү органынан.
  • Нарын облусунун Ат-Башы аймактык шайлоо комиссиясынын резервинен төмөнкүлөр чыгарылсын: Жаныгулова Кымбат Жунусалиевна - «Улуу Биримдик» улутчул-демократиялык партиясы» саясий партиясынан; Абдыкеримов Ислам Тилекович - «Кыргызстан демократиялык кыймылы партиясы» саясий партиясынан; Ыбраева Орозбүбү - “Мекен Ынтымагы” саясий партиясынан; Аманбаева Уултай Арууновна - “Бүтүн Кыргызстан” саясий партиясынан; Айдаралиев Кубанычбек Абылгазиевич – “Кыргызстан Социал-демократиялык партиясы” саясий партиясынан; Мамбетов Акмабек Шеримбаевич, Кулмурзаева Бурул Мамбетжакыповна – жергиликтүү өз алдынча башкаруунун өкүлчүлүктүү органынан.
  • Нарын облусунун Кочкор аймактык шайлоо комиссиясынын резервинен төмөнкүлөр чыгарылсын: Саралаев Сатыбалды Кыдырович - “Акшумкар” саясий партиясынан; Сапарбекова Сонунбубу – жергиликтүү өз алдынча башкаруунун өкүлчүлүктүү органынан.
  • Ош аймактык шайлоо комиссиясынын резервинен Аттокуров Полот Калыкович чыгарылсын – жергиликтүү өз алдынча башкаруунун өкүлчүлүктүү органынан.
  • Ош облусунун Кара-Кулжа аймактык шайлоо комиссиясынын резервинен Жээнбаев Эшмамат Бакирович чыгарылсын – жергиликтүү өз алдынча башкаруунун өкүлчүлүктүү органынан.
  • Ош облусунун Чоң-Алай аймактык шайлоо комиссиясынын резервинен Касымов Абдилда Бадирович, Эгембердиева Басбубу Шерматовна, Туйгунова Саадат Насердиновна чыгарылсын – жергиликтүү өз алдынча башкаруунун өкүлчүлүктүү органынан.
  • Ош облусунун Ноокат аймактык шайлоо комиссиясынын резервинен Исмаилов Эмил, Сабиржанов Садыкжан чыгарылсын – жергиликтүү өз алдынча башкаруунун өкүлчүлүктүү органынан.
  • Талас облусунун Бакай-Ата аймактык шайлоо комиссиясынын резервинен төмөнкүлөр чыгарылсын: Сейткулова Анийпа Элчибековна – “Эл үчүн” саясий партиясынан; Джолдошбеков Умарбек Абдубекович, Умакеев Алтынбек Тойчиевич, Адылкан уулу Нурдин, Сулайманова Нургуль Асанбековна, Сагынбаева Гулзайыр Шаршенбаевна, Бейшеналиев Аманбек Абдыбекович – жергиликтүү өз алдынча башкаруунун өкүлчүлүктүү органынан.
  • Талас облусунун Кара-Буура аймактык шайлоо комиссиясынын резервинен Орозалиев Кенжебек Козубекович, Мадалбеков Темирлан Закирович, Шабданбеков Осмоналы Джузуманбетович, Мырзагулов Замирбек Анаркулович чыгарылсын – жергиликтүү өз алдынча башкаруунун өкүлчүлүктүү органынан.
  • Талас облусунун Манас аймактык шайлоо комиссиясынын резервинен Токтосунова Элизара Жолчубековна, Сарногоева Нияра Абакировна, Султаналиева Дарика Токсонбековна, Ниматова Шарапат Нукешовна чыгарылсын – жергиликтүү өз алдынча башкаруунун өкүлчүлүктүү органынан.
  • Талас облусунун Талас шаардык аймактык шайлоо комиссиясынын резервинен Джабаев Суйунбек Джумабаевич чыгарылсын – жергиликтүү өз алдынча башкаруунун өкүлчүлүктүү органынан.
  • Талас облусунун Талас аймактык шайлоо комиссиясынын резервинен Бердикожоев Жапаркул Акылбекович - «Улуу Биримдик» улутчул-демократиялык партиясы” саясий партиясынан;
  • Чүй облусунун Чүй аймактык шайлоо комиссиясынын резервинен Бектурганов Керимкул Сулайманкулович чыгарылсын – жергиликтүү өз алдынча башкаруунун өкүлчүлүктүү органынан.
  • Чүй облусунун Ысык-Ата аймактык шайлоо комиссиясынын резервинен Балтабаева Айгул Жапаровна чыгарылсын – жергиликтүү өз алдынча башкаруунун өкүлчүлүктүү органынан.
  • Чүй облусунун Аламүдүн аймактык шайлоо комиссиясынын резервинен Турусбеков Тянь-Шань-Бек Эстебесович, Тыщукова Виктория Николаевна, Рыскельдиева Гулайым Алтымышовна чыгарылсын – жергиликтүү өз алдынча башкаруунун өкүлчүлүктүү органынан.
  • Чүй облусунун Сокулук аймактык шайлоо комиссиясынын резервинен төмөнкүлөр чыгарылсын: Китаева Венера Шаршеновна –«Столица» Демократиялык партиясы» саясий партиясынан; Кийкпаев Аязбек – «Кыргызстан Социал-демократиялык партиясы» саясий партиясынан;  Саткеева Замира Джантайбековна, Усупбекова Фарида Ниязалиевна – ЖӨБнын өкүлчүлүктүү органынан.
  • Чүй облусунун Панфилов аймактык шайлоо комиссиясынын резервинен Казаков Тынчтыкбек Жуманович, Сарабеков Абдухалил Сафарбекович чыгарылсын – жергиликтүү өз алдынча башкаруунун өкүлчүлүктүү органынан.
  • Чүй облусунун Токмок аймактык шайлоо комиссиясынын резервинен төмөнкүлөр чыгарылсын: Иманалиев Курманбек Токонович – «Замандаш-Современник» саясий партиясынан; Бектурганов Сейтбек Осмонкулович – «Улуу Биримдиги» саясий партиясынан; Абдралиев Акыл Адамалиевич – «Кыргызстан Социал-демократиялык партиясы» саясий партиясынан; Рыжих Светлана Васильевна – жергиликтүү өз алдынча башкаруунун өкүлчүлүктүү органынан.
  • 33. Бул токтом «Эркин Тоо» газетасына жарыялансын жана Кыргыз Республикасынын Шайлоо жана референдум өткөрүү боюнча борбордук комиссиясынын расмий сайтына жайгаштырылсын.

    34. Бул токтомдун аткарылышына контролдук кылуу милдети Кыргыз Республикасынын Шайлоо жана референдум өткөрүү боюнча борбордук комиссиясынын аппаратынын уюштуруу бөлүмүнүн башчысы
    Б.Д. Максутбаевге жүктөлсүн.

     

     ТӨРАГА                                                           Т.АБДРАИМОВ

     

    Бишкек ш., 2013-жылдын 9-июлу

    № 118

     

     

     

    Карап чыгуулар: (2187)