МЫЙЗАМДАР

КОРРУПЦИЯГА КАРШЫ КҮРӨШ

ОКУТУУ

ШАЙЛООЧУЛАР

ШАЙЛОО КОМИССИЯЛАРЫ

САЯСИЙ ПАРТИЯЛАР

ТАЛАПКЕРЛЕР

БАЙКООЧУЛАР

ЖМК

ШАЙЛООЛОР

РЕФЕРЕНДУМ

ФОТОГАЛЕРЕЯ

ТЕНДЕРЛЕР

УШКга КӨРСӨТҮҮ

КОНКУРСТАР

КАЙЧЫ БАЙЛАНЫШ

 
Негизги бет - БШК - БШКнын токтомдору
Центральная избирательная комиссия

№18 2013-жылдын 28-январынан 3-февралына чейинки мезгилде болуп өткөн Кыргыз Республикасынын жергиликтүү өз алдынча башкаруусунун аткаруу органдарынын башчыларын шайлоонун натыйжалары жана добуш берүүнүн жыйынтыктары тууралуу аймактык шайлоо комиссияларынын протоколдорун бекитүү жөнүндө

2013-жылдын 28-январынан 3-февралына чейинки мезгилде Кыргыз Республикасынын жергиликтүү өз алдынча башкаруусунун аткаруу органдарынын башчыларын – шаарлардын мэрлерин, айыл өкмөттөрүнүн башчыларын шайлоо өткөрүлдү, ал Кыргыз Республикасынын Шайлоо жана референдум өткөрүү боюнча борбордук комиссиясынын 2013-жылдын 10-январындагы № 3 токтому менен дайындалган.

Шайлоонун натыйжалары жана добуш берүүнүн жыйынтыктары тууралуу аймактык шайлоо комиссияларынын келип түшкөн протоколдорунун негизинде, «Кыргыз Республикасынын шайлоо жана референдум өткөрүү боюнча шайлоо комиссиялары жөнүндө» Кыргыз Республикасынын Мыйзамынын 7-беренесинин 1-бөлүгүндөгү 2, 24-пункттарга, «Жергиликтүү өз алдынча башкаруу жөнүндө» Кыргыз Республикасынын Мыйзамынын 43-беренесинин 4-бөлүгүнө, 49-беренесинин 3-бөлүгүнө ылайык, Кыргыз Республикасынын Шайлоо жана референдум өткөрүү боюнча борбордук комиссиясы

 ТОКТОМ КЫЛАТ:

1. 2013-жылдын 28-январынан 3-февралына чейинки мезгилде болуп өткөн Кыргыз Республикасынын жергиликтүү өз алдынча башкаруусунун аткаруу органдарынын башчыларын шайлоо өттү деп табылсын.

2. Шайлоонун натыйжалары жана добуш берүүнүн жыйынтыктары тууралуу тиешелүү аймактык шайлоо комиссияларынын протоколдору бекитилсин.

3. Төмөнкү талапкерлер Кыргыз Республикасынын жергиликтүү өз алдынча башкаруусунун аткаруу органдарынын шайланган башчылары деп эсептелсин (тизмеси тиркелет).

Айыл өкмөттөрүнүн шайланган башчыларына белгиленген үлгүдөгү күбөлүктөр берилсин. 

4. Бул токтом «Эркин Тоо» газетасына жарыялансын жана Кыргыз Республикасынын Шайлоо жана референдум өткөрүү боюнча борбордук комиссиясынын расмий сайтына жайгаштырылсын.

5. Бул токтомдун аткарылышына контролдук кылуу милдети Кыргыз Республикасынын Шайлоо жана референдум өткөрүү боюнча борбордук комиссиясынын төрагасынын орун басары А.Т. Шайымкуловага жүктөлсүн.

 

ТӨРАГА                                                                    Т. АБДРАИМОВ

 

Бишкек ш., 2013-жылдын 6-февралы

№ 18

Тиркеме

 

Кыргыз Республикасынын жергиликтүү өз алдынча башкаруусунун аткаруу органдарынын шайланган башчыларынын тизмеси

 

Катар

Жергиликтүү өз алдынча башкаруунун аткаруу органынын аталышы 

Жергиликтүү өз алдынча башкаруунун аткаруу органынын

шайланган башчысынын ФАЖ

 

Чүй облусу

 

Аламүдүн району

  •  
  • Ак-Дөбө

    Сакиев Белек Ильичбекович

  •  
  • Гроздь

    Бекова Каиркуль Сардарбековна

  •  
  • Ленин  

    Кыдыкеев Сыргак Билялович

  •  
  • Маевка

    Алиев Руслан Якубович

  •  
  • Пригородное

    Мамбетакунов Сталбек Советович

  •  
  • Васильевка

    Ыбыкеев Тынчтыкбек Асанкулович

  •  
  • Октябрь  

    Айдакеева Джаныл Асановна

  •  
  • Көк-Жар  

    Чакибаев Эмиль Акжолтоевич

  •  
  • Кара-Жыгач  

    Тойчубеков Нурланбек Табылдыевич

  •  
  • Таш-Дөбө  

    Сунцов Алексей Николаевич

  •  
  • Байтик  

    Назыркулов Эмильбек Салмоорбекович

    Жайыл району

  •  
  • Кара-Балта шаары

    Шабданов Данияр Автандилович

  •  
  • Ак-Башат

    Алымбаев Нурил Джайылбекович

  •  
  • Сары-Коо

    Сейдалиев Таалайбек Турусбекович

  •  
  • Степное

    Будко Николай Анатольевич

  •  
  • Жайыл

    Орозбеков Эмиль Кемелбекович

  •  
  • Талды-Булак

    Айдарбаев Женишбек Эсенбекович

    Кемин району

  •  
  • Кара-Булак   

    Джунушов Калысбек Алдаярбекович

  •  
  • Кызыл-Октябрь  

    Асанов Талайбек Алымсеитович

  •  
  • Ак-Түз  

    Суранчиев Руслан Карыпбекович

  •  
  • Ильич

    Исмаилова Карачач Джумаевна

  •  
  • Орловка шаары

    Дуйшебаев Жумгалбек Ражапович

  •  
  • Алмалу

    Касенов Нурмухамбет

  •  
  • Чоң-Кемин  

    Аманов Тилеген Эркинович

  •  
  • Боролдой  

    Баякеева Кенджекуль Бурумбаевна

    Москва району

  •  
  • Беловодск

    Кононов Александр Иванович

  •  
  • Биринчи Май

    Кадыркулов Мелисбек

  •  
  • Сретенка

    Чамбулов Акыл Иманбекович

  •  
  • Ак-Суу

    Ибраимов Баян Сейдалиевич

  •  
  • Чапаев

    Байсульдаев Жениш Абдыдалифович

  •  
  • Тюлек

    Джумашев Нурадин Кенешбекович

    Панфилов району

  •  
  • Вознесеновка

    Эралиев Толонаалыбек Кадышович

  •  
  • Орто  

    Молдокулов Тимур Кенешбекович

  •  
  • Фрунзе  

    Камалиев Куралбек Кадырбекович

    Сокулук району

  •  
  • Асылбаш   

    Момоконов Боромбай Туюкбекович

  •  
  • Жаңы-Пахта

    Атанова Атыркул Тасбулатовна

  •  
  • Ат-Башы    

    Сейталиев Азисмамет Токтогулович

  •  
  • Фрунзе       

    Рахимов Петр Аблизович

  •  
  • Военно-Антоновка

    Мурзакматов Нурболот Сапарбекович

  •  
  • Гавриловка

    Раимкулов Денизбек Самарбекович

  •  
  • Кызыл-Туу

    Нурмамбетов Замирбек

  •  
  • Күн-Туу                

    Корголдоев Таалайбек Ишенбекович

  •  
  • Крупская атындагы  

    Ракимбаева Токтобу Дженбаевна

  •  
  • Кайназарова атындагы  

    Сагынбеков Маршал Шакенович

  •  
  • Шопоков шаары

    Умаралиев Сулейман Кенжаевич

    Чүй району

  •  
  • Сайлык  

    Джумагулов  Таалайбек Алдакенович

  •  
  • Кош-Коргон

    Апбасов Каныбек  Сагынбекович

  •  
  • Бурана

    Ибраимов Мирлан Аскарбекович

  •  
  • Ибраимов

    Сабыров Таалайбек Сатарович

  •  
  • Чүй

    Баялиев Замирбек  Мырсалиевич

    Ысык-Ата району

  •  
  • Ивановка

    Байдылдаев Мурат Курманбекович

  •  
  • Туз  

    Мусакожаев Алмазбек Тапкысканович

  •  
  • Интернациональный

    Аралбаев Мелис Качкынович

  •  
  • Узун-Кыр  

    Джумабаев Ильичбек Калыгулович

  •  
  • Юрьевка

    Джекшембаев Бек Руславнович

  •  
  • Люксембург  

    Кожалиев Кайрат Джалилбекович

     

    Нарын облусу  

     

    Жумгал району

  •  
  • Жумгал

    Болоталиев Узак Сталбекович

  •  
  • Таш-Дөбө

    Бийсеев Надырбек Касымбекович

  •  
  • Баш-Кууганды

    Жумуков Рахатбек Ташынович

  •  
  • Көк-Ой

    Омуров Ынтымак Тыныбекович

  •  
  • Кабак

    Шейшенов Мирлан Акбарович

    Кочкор району

  •  
  • Кош-Дөбө

    Абыкеев Темирболот Асаналиевич

  •  
  • Семиз-Бел

    Монкоев Эмилбек

  •  
  • Сары-Булак

    Касымалиев Нурташ

  •  
  • Соң-Көл

    Айманов Урматбек Муканбетович 

  •  
  • Талаа-Булак

    Кадыркул уулу Барылкан

  •  
  • Кара-Суу

    Жунушалиев Таалайбек Эсенович

  •  
  • Кум-Дөбө

    Атышов Жологон

    Ат-Башы району

  •  
  • Кара-Суу

    Уметов Канатбек Монолдоров

  •  
  • Кара-Коюн

    Таштанов Руслан Абдырасулович

  •  
  • Ача-Кайынды

    Сатиев Бактияр Жунусович 

  •  
  • Баш-Кайынды

    Шадыбеков Урматбек Аманович

  •  
  • Ак-Талаа

    Максут уулу Асанбек 

  •  
  • Ак-Муз

    Капатов Азатбек Касымбаевич

    Ак-Талаа району

  •  
  • Кош-Дөбө

    Мейманов Калыйбек Эргешович

  •  
  • Кара-Бүргөн

    Сооданбеков Нурбек Келдибекович

  •  
  • Тоголок-Молдо

    Сатындиев Мирбек Декенович

  •  
  • Кызыл-Белес

    Абдыракманов Асек Айылчиевич

  •  
  • Көк-Жар

    Орозобеков Талантбек Токтобаевич 

  •  
  • Ак-Чий

    Саалиев Жалил Абдыкапарович

    Нарын району

  •  
  • Дөбөлү

    Ибраиакун уулу Женишбек

  •  
  • Орток

    Турдалиев Миртемир

  •  
  • Казан-Куйган

    Кемелбеков Замирбек

  •  
  • Он-Арча

     Болотбеков Маратбек

  •  
  • Жерге-Тал

    Жумабекова Шекер

  •  
  • Достук

    Абдырасулов Талгарбек Фронтбекович

  •  
  • Эмгек-Талаа

    Эсенбеков Руслан

  •  
  • Жан-Булак

     Шеримбеков Дуйшɵнбек

  •  
  • Кара-Кужур

    Аалиев Курманбек Макелович

     

    Баткен облусу 

     

  •  
  • Кызыл-Кыя шаары

    Халмурзаев Абиш Алыбаевич

  •  
  • Сүлүктү шаары

    Ибрагимов Абдузакир Арзыбаевич

     

    Баткен району

  •  
  • Кара-Бак

    Убаев Суйунбай Ташбекович

  •  
  • Дара

    Исираев Жусуп Арыпович

  •  
  • Кара-Булак

    Насиров Мунар Жумабаевич

  •  
  • Суу-Башы

    Пазылова Жамила

    Лейлек району

  •  
  • Ак-Суу

    Убайдуллаев Абдулла

  •  
  • Сумбула

    Бекмуратов Баймурат

  •  
  • Кулунду

    Сулайманов Кубатбек Абдиллаевич

  •  
  • Бешкент

    Алимбеков Таалайбек Авазович

  •  
  • Тогуз-Булак

    Сартбаев Абдикадир Туякович

  •  
  • Исфана шаары

    Козубаев Ташполот Раимович

    Кадамжай району

  •  
  • Үч-Коргон

    Абдурахманов Ахмаджан Турсунович

  •  
  • Кыргыз-Кыштак

    Коргонбаев Кутман Курбанович

  •  
  • Майдан

    Муратова Латифа

  •  
  • Айдаркен шаары

    Мукумов Момунжан

     

    Ош облусу 

     

    Алай району

  •  
  • Сары-Могол

    Курмушуев Аттокур Тойгонбаевич

  •  
  • Үч-Дөбө

    Кутушева Ибарат Орузбаевна

  •  
  • К. Белекбаев

    Кайыров Нурпазыл Малабаевич

  •  
  • Жошолу

    Омурзаков Журсунбек

  •  
  • Жаңы-Алай

    Исмаилов Абдибап Эргешович

    Араван району

  •  
  • Чек-Абад

    Эргашев Рафикжан Колдошевич

  •  
  • Тепе-Коргон

    Холиков Мамиржон Худайназарович

  •  
  • Төө-Моюн

    Абдуллаев Санжарбек Акбаралиевич

    Кара-Суу району

  •  
  • Жаңы-Арык

    Матраимов Мурадыл Кыргызбаевич

  •  
  • Жоош   

    Козуев Абийбилла Самидинович

  •  
  • Мады

    Матанбаев Жамшит Кадырович

  •  
  • Шарк

    Жолдошев  Астанбек Далибаевич

  •  
  • Кызыл-Кыштак

    Гапаров Шарапидин  Кушбекович

  •  
  • Нариман              

    Гапиров Ибрагим

  •  
  • Савай         

    Айткурбанов Азизбек Исмаилович

    Кара-Кулжа району

  •  
  • Кашка-Жол

    Рахманберди уулу Шайырбек

  •  
  • Кара-Гуз

    Каденов  Замирбек Раимбердиевич

  •  
  • Кеңеш

    Рысбеков  Турдумамат  Мамасалиевич

  •  
  • Ылай-Талаа

    Баатыров  Каныбек  Маришович

  •  
  • Капчыгай

    Кадырбеков  Токтораалы

  •  
  • Кызыл-Жар

    Айсаев Бурканбек Асанбекович

  •  
  • Алайку

    Аттокуров Аскарбай Токтомушевич

    Ноокат району

  •  
  • Зулпуев

    Мурзакулов Советбек Сыдыкович

  •  
  • Найман

    Шамаева Розакан Абдурахмановна

    Өзгөн району

  •  
  • Көлдүк

    Молдокасымов Манас Сатарович

  •  
  • Салам-Алик

    Абдыразаков Талант Кимсанович

  •  
  • Жазы

    Дыйканбаева Дилбар Абдуллаевна

  •  
  • Кызыл-Тоо

    Эшимбетов Жылдызбек Рахманжанович

  •  
  • Төрт-Көл

    Эсенбаев Озгонбай Аттокурович

  •  
  • Чангет

    Акматов Данияр Нурмаматович

  •  
  • Баш-Дөбө

    Узгенбаев Ысакбай Дарманович

  •  
  • Алтын-Булак

    Бакеев Кенешбай Толонбаевич

  •  
  • Куршаб

    Калбаев Жуманазар Нуркамилович

     

    Ысык-Көл облусу

     

    Ысык-Көл району

  •  
  • Тору-Айгыр

    Орозбаев Акылбек Курманкалыевич

  •  
  • Чоң-Сары-Ой

    Сарбагышев Максатбек Канатбекович

  •  
  • Кумбел

    Мамбетов Улан Асанбаевич

  •  
  • Садыр-Аке

    Татыбаев Алтынбек Кубанычбекович

  •  
  • Семеновка

    Турдуканов Анварбек Темирбекович

  •  
  • Ананьево

    Совданбеков Турдуманбет Жанпеишович

    Ак-Суу району

  •  
  • Октябрь

    Асеков Нурбек Тилекович

  •  
  • Тепке

    Бейшембаев Мирлан Ташматович

  •  
  • Каракол

    Шаршекеев Оболбек Шаршекеевич

  •  
  • Ак-Чий

    Исаев Бактыбек Дуйсенович

  •  
  • Боз-Учук

    Жусупов Маратбек Мусаевич

  •  
  • Ак-Булуң

    Жакупов Талапкер Усамбаевич

  •  
  • Шахта-Жыргалаң

    Жакыпов Рахатбек Жумагазиевич

  •  
  • Эңилчек

    Бектуров Жаныбек Тасиевич

    Жети-Өгүз

  •  
  • Барскоон

    Эшмамбетов Руслан Толонович

  •  
  • Сару

    Мендибаев Талчын Тентиевич

  •  
  • Дархан

    Усеналиев Алмазбек Амангелдиевич

  •  
  • Ак-Дөбө

    Сабырбаев Ариф Сабырбаевич

  •  
  • Ак-Шыйрак

    Айманов Кудайберген Бектурганович

    Тоң району

  •  
  • Кажы-Сай

    Барыктабасов Аскат Борукчиевич

  •  
  • Тоң

    Бектурганова Гульмира Эсенгуловна

  •  
  • Төрт-Күл

    Арпачиев Канатбек Арпачиевич

  •  
  • Б. Мамбетов

    Коокоров Ильичбек Казиевич

  •  
  • Көл-Төр

    Азизов Кубанычбек Сагынович

  •  
  • Ак-Терек

    Эсенгул уулу Улан

  •  
  • Көк-Мойнок

    Куланбаев Таалай Асангараевич

    Түп району

  •  
  • Ак-Булак

    Орозбеков Эрлан Кубанычбекович

  •  
  • Түп

    Байтемиров Таалайбек Карыбаевич

  •  
  • Кудургу

    Сарымсаков Руслан Догдурбекович

  •  
  • Ак-Булуң

    Ботоев Талайбек Кычиевич

  •  
  • Талды-Суу

    Сыдыков Бегалы Акимканович

  •  
  • Чоң-Таш

    Абдылдаев Сейитбек Нуртаевич

  •  
  • Арал

    Касымов Султанбек Сатыбалдиевич

  •  
  • Тогуз-Булак

    Бектурсунов Джайлебай Касымович

  •  
  • Ысык-Көл

    Алиев Адылбек Аманкулович

  •  
  • Михайловка

    Серенов Кадырбек Сапаргалиевич

     

    Талас облусу

     

  •  
  • Талас шаары

    Кошубеков Анарбек Канатович

    Бакай-Ата району

  •  
  • Боо-Терек

    Соорбеков Таалайбек Нышанович

  •  
  • Оро

    Тойчубекова Зууркан Акыновна

  •  
  • Өзгөрүш

    Ниязалиев Эркинбек Кубанычбекович

  •  
  • Акназаров

    Козубеков Жамалбек Шергазыевич

  •  
  • Ак-Дөбө

    Кулубаев Данияр Асанович

    Кара-Буура району

  •  
  • Көк-Сай

    Мамбетов Канат Шамуратбекович

  •  
  • Аманбаев

    Орозбаев Мээрбек Суйундукович

  •  
  • Маймак

    Абдраимов Джекшенбай Чымырбаевич

  •  
  • Ак-Чий

    Кожобеков Канатбек Эшенкулович

  •  
  • Чолпонбай

    Асанбеков Таалайбек

  •  
  • Кара-Буура

    Бекболотов Арген Тургунбекович

    Манас району

  •  
  • Май

    Рыскулов Кубанычбек Ракынович

  •  
  • Кыргызстан

    Уметалиев Раймкул Кудайкулович

  •  
  • Покровка

    Базакечов Тынарбек Молдобаевич

    Талас району

  •  
  • И.Осмонкулов

    Кудайбергенов Уланбек Казакович

  •  
  • Арал

    Абылдаев Нуркалый Касымович

  •  
  • Кууганды

    Суйунтбеков Сабатар Торокулович

  •  
  • Кара-Суу

    Сулайманов Чынгыз Абакирович

  •  
  • У. Өмүралиев

    Айталиев Козубак Кундузбекович

  •  
  • Долон

    Жоробеков Тариел Улукбекович

  •  
  • Жергетал

    Жусупбеков Таласбек Эркинбекович

  •  
  • Бердике-баатыр

    Мамбетов Анарбек Мырсабекович

  •  
  • Бекмолдоев

    Сапаралиев Мирлан Кенешалиевич

     

    Жалал-Абад облусу

     

  •  
  • Таш-Көмүр шаары

    Минбаев Бекболот Бекназарович

    Аксы району

  •  
  • Кара-Суу

    Эмилбек уулу Талантбек

  •  
  • Жаңы-Жол

    Кубатбеков Ашымбай Момуналиевич

  •  
  • Үчкоргон

    Кузиев Каныбек Тахирович

  •  
  • Кош-Төбө

    Маданов Ашыралы

  •  
  • Ак-Суу

    Качыбеков Улукбек Мамытбекович

    Алабука району

  •  
  • Ак-Там

    Узаков Муратбек Курманбекович

  •  
  • Т. Балтагулов

    Парпиев Мамадалы Эргашевич

    Базар-Коргон району

  •  
  • Акман

    Атакулов Амирбек Токторбаевич

  •  
  • Бешик-Жон

    Адишов алтынбек Жапарбаевич

  •  
  • Базар-Коргон

    Жолчиев Абдыкадыр Алибаевич

    Ноокен району

  •  
  • Момбеков

    Тороканов Данияр Байжигитович

  •  
  • Кочкор-Ата шаары

    Эгембердиев Кубанычбек Мырзамамытович

  •  
  • Ноокен

    Курманкулов Акылбек Бегматович

  •  
  • Сакалды

    Султанов Махаматали жоробаевич

  •  
  • Шайдан

    Ирисалиев Акпарали Алтымышович

    Токтогул району

  •  
  • Бел-Алды

    Жайылов Таалайбек Ташиевич

  •  
  • Кызыл-Өзгөрүш

    Торокулов Омурбек Турсунбаевич

  •  
  • Толук

    Кадыров Азизбек Хабибуллаевич

    Сузак району

  •  
  • Таш-Булак

    Исаков Музаффар Ахматходжаевич

  •  
  • Багыш

    Шергазиев Рахман

  •  
  • Кара-Алма

    Бапиев Бакытбек Кушубакович

    Чаткал району

  •  
  • Каныш-Кыя

    Мусабаев Сатаркул Аскарович

     

    Карап чыгуулар: (2068)