МЫЙЗАМДАР

КОРРУПЦИЯГА КАРШЫ КҮРӨШ

ОКУТУУ

ШАЙЛООЧУЛАР

ШАЙЛОО КОМИССИЯЛАРЫ

САЯСИЙ ПАРТИЯЛАР

ТАЛАПКЕРЛЕР

БАЙКООЧУЛАР

ЖМК

ШАЙЛООЛОР

РЕФЕРЕНДУМ

ФОТОГАЛЕРЕЯ

ТЕНДЕРЛЕР

УШКга КӨРСӨТҮҮ

КОНКУРСТАР

КАЙЧЫ БАЙЛАНЫШ

 
Негизги бет - БШК - БШКнын токтомдору
Центральная избирательная комиссия

Кыргыз Республикасынын Жогорку Кеңешинин шайланган депутаттарын каттоо жөнүндө

“Кыргыз Республикасындагы шайлоо жөнүндө” Кыргыз Республикасынын Кодексинин 78-беренесине, Кыргыз Республикасынын Шайлоо жана референдум өткөрүү боюнча Борбордук комиссиясынын 2010-жылдын 1-ноябрындагы № 331 жана 2010-жылдын 9-ноябрындагы №334 токтомдоруна  ылайык жана “Кыргыз Республикасындагы шайлоо жөнүндө” Кыргыз Республикасынын Кодексинин 10-беренесинин 1-пунктунун 3-, 29-пунктчаларын, “Кыргыз Республикасынын Шайлоо жана референдум өткөрүү боюнча Борбордук комиссиясы жөнүндө” Кыргыз Республикасынын Мыйзамынын 5-беренесинин 2-пунктун жетекчиликке алып, Кыргыз Республикасынын Шайлоо жана референдум өткөрүү боюнча Борбордук комиссиясы,

 

ТОКТОМ   КЫЛАТ 

 

1. Кыргыз Республикасынын Жогорку Кеңешинин төмөнкү шайланган  депутаттары катталсын:

 

 «АТА-ЖУРТ» ИДЕАЛИСТТИК ДЕМОКРАТИЯЛЫК САЯСИЙ ПАРТИЯСЫНАН

 

1. Абдылдаев Мыктыбек Юсупович

2. Ташиев Камчыбек Кыдыршаевич

3. Келдибеков Ахматбек Келдибекович

4. Иманалиева Эльмира Сансызбаевна

5. Тюлеев Нариман Ташболотович

6. Кангельдиев Азамат Нурказыевич

7. Джумабеков Дастанбек Артисбекович

8. Джолдошова Жылдызкан Айтибаевна

9. Кудайбергенов Джаныш Камчыбекович

10. Чолпонбаев Улан Сапарбекович

11. Айдаров Нургазы Абдыраевич

12. Исаева Динара Шертаевна

13. Молдобаев Нарынбек

14. Султанов Марат Абдыразакович

15. Жапаров Садыр Нургожоевич

16. Эсеналиева Сымбат

17. Сулайманов Нурлан Чолпонбаевич

18. Суракматов Азиз Эмильбекович

19. Шин Роман

20. Мажитова Шарапаткан

21. Арапбаев Азамат Абдуллажанович

22. Осмонов Курманбек Эргешович

23. Джунусов Ибрагим Коджоназарович

24. Нарматова Надира Азимовна

25. Мамытов Талант Турдумаматович

26. Абдиев Курмантай

27. Иманалиев Жусуп Умарович

28. Осмонова Нурзат Курманбековна

 

КЫРГЫЗСТАН СОЦИАЛ-ДЕМОКРАТИЯЛЫК ПАРТИЯСЫНАН (СДПК)

 

1. Атамбаев Алмазбек Шаршенович

2. Исаков Исмаил Исакович

3. Турсунбеков Чыныбай Акунович

4. Карамушкина Ирина Юрьевна

5. Атаджанов Сабир Садыкджанович

6. Жээнбеков Асилбек Шарипович

7. Алымбеков Замирбек Маданбекович

8. Жамгырчиева Гүлнара Оморовна

9. Эрматов Эгемберди

10. Тербишалиев Данияр Омурзакович

11. Сакебаев Эркин Абдышевич

12. Ниязалиева Дамира Абаскановна

13. Асанов Курсан Сатарович

14. Салымбеков Мамытбай Маткабылович

15. Салимов Турсунтай Аблизович

16. Скрипкина Галина Анатольевна

17. Домшенко Олег Леонидович

18. Исаев Жусупали Калматович

19. Туманов Токтогул Туманович

20. Измалкова Алла Николаевна

21. Султанов Акылбек Шакирович

22. Орозбаев Мамат

23. Зулпукаров Төрөбай Закирович

24. Кадыралиева Ыргал Кармышаковна

25. Жоошбеков Заирбек Сулайманович

26. Кадыров Бахтияр Сабиржанович

 «АР-НАМЫС» САЯСИЙ ПАРТИЯСЫНАН

 

1. Кулов Феликс Шаршенбаевич

2. Жапаров Акылбек Усенбекович

3. Бакир уулу Турсунбай

4. Мамырова Бөдөш Аманбаевна

5. Артыков Анвар

6. Гусаров Игорь Константинович

7. Туманов Кубанычбек Туманович

8. Асымбекова Гульнара Уметовна

9. Торобеков Нурлан Надирович

10. Бекешев Дастан Далабайевич

11. Маматалиев Абдырахман Мадакимович

12. Талиева Камила Абдыразаковна

13. Мамытов Токтокучук Болотбекович

14. Калматов Анарбек Баратович

15. Рыспаев Кожобек Джайчыбекович

16. Бадыкеева Нуржан Нуралиевна

17. Джетигенов Бакытбек Дженишбекович

18. Узакбаев Талантбек Макишович

19. Бекбоев Замир Исакович

20. Левина Татьяна Владимировна

21. Осмоналиев Каныбек

22. Иманалиев Каныбек Капашович

23. Маматов Бактыгул Арстанович

24. Алтыбаева Айнура Тойчиевна

25. Исаков Эсенгул

 

 «РЕСПУБЛИКА» САЯСИЙ ПАРТИЯСЫНАН

 

1. Бабанов Омурбек Токтогулович

2. Алимбеков Нурбек Каарыевич

3. Пирматов Исхак Айтбаевич

4. Султанбекова Чолпон Аалыевна

5. Исаев Канатбек Кедейканович

6. Торобаев Бакыт Эргешевич

7. Сулайманов Алтынбек Турдубаевич

8.  Баатырбеков Алмазбек Баатырбекович

9. Акназарова Роза Корчубековна

10. Бокоев Кенжебек Сатымкулович

11. Арипов Назарали Турдалиевич

12. Джумалиева Эльмира Бусурманкуловна

13. Обдунов Элмурат Абдувапович

14. Осмонов Малик Калылович

15. Аманбаева Урулкан Абдилашимовна

16. Айтматов Куштарбек Суюнбаевич

17. Шайназаров Тынчтык Урайимович

18. Омурбекова Алтынай Сейтбековна

19. Бакиров Мирлан Исакбекович

20. Мурашев Нурбек Мурпазылжанович

21. Бекматов Абдыжапар Гапырович

22. Сабиров Максат Эсенович

23. Режавалиев  Абдулатип Маматасанович

 

 «АТА МЕКЕН» СОЦИАЛИСТТИК САЯСИЙ ПАРТИЯСЫНАН

 

1. Текебаев Омурбек Чиркешович

2. Шер Болот

3.  Никитенко Наталья Владимировна

4. Сапарбаев Жоомарт Рахатович

5. Алымбеков Эркинбек Джумабаевич

6. Балтабаев Ташполот

7. Сасыкбаева Асия Айтбаевна

8. Самаков Карганбек Садыкович

9. Маматов Абдимуктар

10. Мадылбеков Туратбек

11. Садырбаева Гуласал

12. Абдырахманов Омурбек

13. Тологонов Райкан

14. Жээнбеков Равшан Бабырбекович

15. Айтматова Ширин

16. Калмаматов Бактыбек

17. Сабиров Равшанбек Азатович

18. Досалиев Акуналы Атамурзаевич

 

2. Ушул токтомдун 1-пунктунда көрсөтүлгөн Кыргыз Республикасынын Жогорку Кеңешинин катталган депутаттарына белгиленген үлгүдөгү күбөлүк жана төш белги тапшырылсын.

3. Бул токтомдун аткарылышын көзөмөлдөө КР БШК мүчөсү Ж.А.Акматовго жүктөлсүн.

 

 

ТӨРАГА                                                                               А. САРИЕВ

Бишкек ш., 2010-жылдын 9-ноябры

№335

 

 

 

Карап чыгуулар: (2275)