МЫЙЗАМДАР

КОРРУПЦИЯГА КАРШЫ КҮРӨШ

ОКУТУУ

ШАЙЛООЧУЛАР

ШАЙЛОО КОМИССИЯЛАРЫ

САЯСИЙ ПАРТИЯЛАР

ТАЛАПКЕРЛЕР

БАЙКООЧУЛАР

ЖМК

ШАЙЛООЛОР

РЕФЕРЕНДУМ

ФОТОГАЛЕРЕЯ

ТЕНДЕРЛЕР

УШКга КӨРСӨТҮҮ

КОНКУРСТАР

КАЙЧЫ БАЙЛАНЫШ

 
Центральная избирательная комиссия

БШК Кыргыз Республикасынын 15 шаардык кеңешинин жана 237 айылдык кеңешинин депутаттарын шайлоо жыйынтыгын бекитти

Кыргыз Республикасынын Шайлоо жана референдум өткөрүү боюнча борбордук комиссиясы 15 шаардык жана 237 айылдык кеңештериндеги добуш берүүнүн жыйынтыктары жана шайлоонун натыйжалары тууралуу аймактык шайлоо комиссияларынын протоколдорун бекитти.

             Ошону менен депутаттарды шайлоонун жыйынтыгы тууралуу тийиштүү АШКлардын протоколдору бекитилди.

 

Баткен облусу боюнча

 

Баткен шаардык кеңешине, 

7% чектен төмөндөгү партиялар өтүштү:

«КСДП» - 33,09% (12 мандат)

«Жаңы-Доор» - 20,38% (7 мандат)

«Кыргызстан» - 12,37% (4 мандат)

«Республика-Ата-Журт»-11,89% (4 мандат)

 «Өнүгүү-Прогресс» - 10,19% (4 мандат)

 

Сүлүктү шаардык кеңешине,

7% чектен төмөндөгү партиялар өтүштү:

«КСДП» - 59,95% (17 мандат)

«Бүтүн Кыргызстан»-27,77% (6 мандат)

«Республика-Ата-Журт»-24,43% (8 мандат)

 

Исфана шаардык кеңешине,

7% чектен төмөндөгү партиялар өтүштү:

 «КСДП»-49,02% (15 мандат)

«Республика-Ата-Журт»-24,23% (8мандат)

“Өнүгүү-Прогресс»-18,47% (6 мандат)

«Ата-Мекен» - 7,48% (2 мандат)

 

Кадамжай шаардык кеңешине,

7% чектен төмөндөгү партиялар өтүштү:

«КСДП» - 36,41% (10 мандат)

«Республика-Ата-Журт» - 20,03% (5 мандат)

«Кыргызстан»-13,28% (4 мандат)

«Ата-Журт Мекенчил»-8,14% (2 мандат)

 

Айдаркен шаардык кеңешине, 

7% чектен төмөндөгү партиялар өтүштү:

«КСДП»-31,85% (7 мандат)

«Кыргызстан»-23,34% (5 мандат)

«Республика-Ата-Журт»-19,21% (4 мандат)

«Ата-Журт Мекенчил»-14,52% (3 мандат)

«Өнүгүү-Прогресс» - 8,89% (2 мандат)

 

Кызыл-Кыя шаардык кеңешине, 

 7% чектен төмөндөгү партиялар өтүштү:

«КСДП» -34,35% (11 мандат)

«Республика-Ата-Журт»-23,19% (8 мандат)

«Өнүгүү-Прогресс»-15,32% (5 мандат)

«Кыргызстан»-14,04% (5 мандат)

«Бир Бол»-7,18% (2 мандат)

 

Жалал-Абад облусу боюнча:

 

Таш-Көмүр шаардык кеңешине,

7 % чектен төмөндөгү партиялар өтүштү:

«КСДП»- 28,50% (11 мандат)

 «Өнүгүү-Прогресс»- 22,89% (8 мандат)

 «Республика-Ата-Журт» - 17,34% (6 мандат)

 «Мекеним Кыргызстан» - 8,37%  (3 мандат)

«Кыргызстан» -8,10% (3 мандат)

 

Кербен шаардык кеңешине,

7% чектен төмөндөгү партиялар өтүштү:

«КСДП»-31,12% (11 мандат)

 «Мекеним Кыргызстан» - 15,13% (5 мандат)

«БИР БОЛ» - 13,91% (5 мандат)

«Республика-Ата-Журт» - 12,67% (4 мандат)

«Өнүгүү-Прогресс» -9,98%  (3 мандат)

«Кыргызстан» - 9,01% (3 мандат)

 

Кара-Көл шаардык кеңешине,

7% чектен төмөндөгү партиялар өтүштү:

 «Энергетиктер» -34,3%  (13 мандат)

«КСДП» - 14,78% (5 мандат)

 «Кыргызстан» - 14,52% (5 мандат)

«Республика-Ата-Журт»- 14,26%  (5 мандат)

«Улуу Кыргызстан» - 7,66% (3 мандат)

 

 Талас облусу боюнча:

 

Талас шаардык кеңешине,

7 % чектен төмөндөгү партиялар өтүштү:

«КСДП» - 29,6% (10 мандат)

«Республика-Ата-Журт» - 28,7% (10 мандат)

«Кыргызстан»-14,3% (5 мандат)

«Мекеним Кыргызстан»-9,1% (3 мандат)

«Айкөл»-9,1% (3 мандат)

 

 Нарын облусу боюнча:

 

Нарын шаардык кеңешине,

7 % чектен төмөндөгү партиялар өтүштү:

«КСДП» – 31,15% (12 мандат)

«Ала-Тоо Ынтымагы»-15,28% (6 мандат)

«Республика-Ата-Журт» – 13,21% (5 мандат)

«Кыргызстан»- 11,91% (4 мандат)

«Өнүгүү-Прогресс»-11% (4 мандат)

 

Ысык-Көл облусу боюнча:

 

Чолпон-Ата шаардык кеңешине,

7 % чектен төмөндөгү партиялар өтүштү:

«Табылга»-26,45% (7 мандат)

«Республика-Ата-Журт» – 23,83% (6 мандат)

«КСДП» – 13,67% (3 мандат)

«Улуу Кыргызстан» - 9,79% (3 мандат)

«Кыргызстан»- 9,69% (2 мандат)

 

Чүй облусу боюнча:

 

Орловка шаарынын шаардык кеңешине,

7 %  чектен төмөндөгү партиялар өтүштү:

«Республика-Ата-Журт» - 38,86% (9 мандатов)

«КСДП» - 30,10% (7 мандат)

«Өнүгүү-Прогресс» - 12,43% (3 мандат)

«Замандаш» - 7,5% (2 мандат)

 

Кайыңды шаарынын шаардык кеңешине,

7 % чектен төмөндөгү партиялар өтүштү:

«КСДП»-50,37% (11 мандат)

 «Республика-Ата-Журт» - 29,04% (7 мандат)

«Кыргызстан» - 12,09% (3 мандат)

 

Кемин шаарынын шаардык кеңешине,

7 % чектен төмөндөгү партиялар өтүштү:

«Республика-Ата-Журт»-37,01% (9 мандат)

«КСДП» -31,86% (7 мандат)

«Патриот Ынтымагы» - 13,92% (3 мандат)

«Өнүгүү-Прогресс» - 7,70% (2 мандат)

 

 

БШК Кыргыз Республикасынын 237 айылдык кеңешине депутаттарды шайлоодо добуш берүүнүн жыйынтыгы жана шайлоонун натыйжасы тууралуу АШКлардын протоколдорун бекитти:

 

Жалал-Абад облусу боюнча:

  

Ала-Бука району боюнча:

Ала-Бука айылдык кеңешинин,

Өрүктү айылдык кеңешинин,

Көк-Таш айылдык кеңешинин,

Биринчи май айылдык кеңешинин,

Көк-Серек айылдык кеңешинин,,

Ак-Там айылдык кеңешинин,

Ак-Коргон айылдык кеңешинин,

Балтагулов айылдык кеңешинин,

 

 Аксы району боюнча:

Кашка-Суу айылдык кеңешинин,,

Жерге-Тал айылдык кеңешинин,

Кызыл-Туу айылдык кеңешинин,  

Кара-Суу айылдык кеңешинин,

Жаны-Жол айылдык кеңешинин,

Ак-Жол айылдык кеңешинин,

Ак-Суу айылдык кеңешинин,

Т.Мавлянова атындагы Кош-Добо) айылдык кеңешинин,

Ш.Назаралиев (Үч-Коргон)  атындагы айылдык кеңешинин,

 

Базар-Коргон району боюнча:

Базар-Коргон айылдык кеңешинин,

Кызыл-Үңкүр айылдык кеңешинин, 

Бешик-Жон айылдык кеңешинин,

Акман айылдык кеңешинин,

Арстанбап айылдык кеңешинин,

Сейдикум айылдык кеңешинин,

Могол айылдык кеңешинин,

Талдуу-Булак айылдык кеңешинин,

 Кеңеш айылдык  кеңешинин,

 

Ноокен району боюнча: 

Шайдан айылдык кеңешинин,

Масы айылдык кеңешинин,

Ноокен айылдык кеңешинин,

Сакалды айылдык кеңешинин,

Момбеков айылдык кеңешинин,

Бүргөндү айылдык кеңешинин,

Достук айылдык кеңешинин,

 

Сузак району боюнча:

Кара-Дарыя айылдык кеңешинин,

Сузак айылдык кеңешинин,

Ырыс айылдык кеңешинин,

Барпы айылдык кеңешинин,

Атабеков айылдык кеңешинин,

Таш-Булак айылдык кеңешинин,

Кыз-Көл айылдык  кеңешинин,

Ленин айылдык кеңешинин,

Багыш айылдык кеңешинин,

Курманбеков айылдык кеңешинин,

Кара-Алма айылдык кеңешинин,

 

Токтогул району боюнча:

Сары-Камыш айылдык кеңешинин,

Э. Аралбаев атындагы (Толук) айылдык кеңешинин,

Бел-Алды айылдык кеңешинин,

А.Сүйөркулов атындагы  (Торкен) айылдык кеңешинин,,

Жаны-Жол айылдык кеңешинин,

Кетмен-Дөбө айылдык кеңешинин,

Чолпон-Ата айылдык кеңешинин,

Кызыл-Өзгөрүш айылдык кеңешинин,

Үч-Терек айылдык кеңешинин,

Ничке-Сай айылдык кеңешинин,

 

Тогуз-Торо району боюнча:

Каргалык айылдык кеңешинин,

Сары-Булун айылдык кеңешинин,

 

Чаткал району боюнча:

Каныш-Кыя айылдык кеңешинин,

Чаткал айылдык кеңешинин,

Сумсар айылдык кеңешинин,

 

Ысык-Көл облусу боюнча:

 

Ысык-Көл району боюнча

Ананьево айылдык кеңешинин,

Өрүктү айылдык кеңешинин,

Садыр-Аке айылдык кеңешинин,

Семенов айылдык кеңешинин,

Тамчы айылдык кеңешинин,,

Темиров айылдык кеңешинин,

Тору-Айгыр айылдык кеңешинин,

Чоң-Сары-Ой айылдык кеңешинин,

 

Ак-Суу району боюнча:

Тепке айылдык кеңешинин,

Каракол айылдык кеңешинин,

Отраднен айылдык кеңешинин,

Ак-Чий айылдык кеңешинин,

Ак-Булуң айылдык кеңешинин,

Боз-Учук айылдык кеңешинин,

Кереге-Таш айылдык кеңешинин,

Энильчек айылдык кеңешинин,

Жыргалаң-Шахтасы айылдык кеңешинин,

Теплоключенко айылдык кеңешинин,

Октябрь айылдык кеңешинин,

Кара-Жал айылдык кеңешинин,

Челпек айылдык кеңешинин,

 

Жети-Өгүз району боюнча:

Ырдык айылдык кеңешинин,

Липенск айылдык кеңешинин,

Жети-Өгүз айылдык кеңешинин,

Ак-Дөбө айылдык кеңешинин,

Светло-Полянск айылдык кеңешинин,

Алдашев айылдык кеңешинин, (Саруу),

Даркан айылдык кеңешинин,

Жаргылчак айылдык кеңешинин,,

Барскоон айылдык кеңешинин,

Тамга айылдык кеңешинин,

Ак-Шыйрак  айылдык кеңешинин,

 

 Тоң району боюнча: 

Тоң айылдык кеңешинин,

Күн-Чыгыш  айылдык кеңешинин,

Төрт-Күл  айылдык кеңешинин,

Б.Мамбетов айылдык кеңешинин,

Көл-Төр айылдык кеңешинин,

Ак-Терек айылдык кеңешинин,

Көк-Мойнок айылдык кеңешинин,

 

Нарын облусу боюнча:

 

 Ат-Башы району боюнча:

Ат-Башы айылдык кеңешинин,

Ак-Жар айылдык кеңешинин,

Кара-Суу айылдык кеңешинин,

Кара-Коюн айылдык кеңешинин,

Ак-Талаа  айылдык кеңешинин,

Ача-Кайынды айылдык кеңешинин,

Баш-Кайынды айылдык кеңешинин,

Талды-Суу айылдык кеңешинин,

Ак-Муз айылдык кеңешинин,

Ак-Моюн айылдык кеңешинин,

 

Ак-Талаа району боюнча:

Кош-Дөбө айылдык кеңешинин,

Кара-Бүргөн айылдык кеңешинин,

Ак-Чий айылдык кеңешинин,

Үгүт  айылдык кеңешинин,

 Ак-Тал айылдык кеңешинин,

Көк-Жар айылдык кеңешинин,

Жаңы-Талап айылдык кеңешинин,

Тоголок-Молдо айылдык кеңешинин,

Кызыл-Белес айылдык кеңешинин,

 

Жумгал району боюнча:

Жумгал айылдык кеңешинин,

Жаңы-Арык айылдык кеңешинин,

Баш-Кууганды айылдык кеңешинин,

Байзаков айылдык кеңешинин,

Кабак айылдык кеңешинин,

 Миң-Куш айылдык кеңешинин,

 

Нарын району боюнча:

Орток айылдык кеңешинин,

Дөбөлү айылдык кеңешинин,

Эмгекчил айылдык кеңешинин,

Он-Арча айылдык кеңешинин,

Миң-Булак айылдык кеңешинин,

Жерге-Тал айылдык кеңешинин,

Эмгек-Талаа айылдык кеңешинин,

Ак-Кудук айылдык кеңешинин,

Учкун айылдык кеңешинин,

Казан-Куйган айылдык кеңешинин,

Кара-Кужур айылдык кеңешинин,

Достук айылдык кеңешинин,

Сары-Ой айылдык кеңешинин,

Жан-Булак айылдык кеңешинин,

Чет-Нура айылдык кеңешинин,

 

Кочкор району боюнча: 

Кош-Дөбө айылдык кеңешинин,

Ак-Кыя айылдык кеңешинин,

Кочкор айылдык кеңешинин,

Семиз-Бел айылдык кеңешинин,

Көк-Жар айылдык кеңешинин,

Соң-Көл айылдык кеңешинин,

Кум-Дөбө айылдык кеңешинин,

Чолпон айылдык кеңешинин,

Кара-Суу айылдык кеңешинин,

Талаа-Булак айылдык кеңешинин,

Сары-Булак айылдык кеңешинин,

 

 Талас облусу боюнча:

 

Бакай-Ата  району боюнча:

 Орос айылдык кеңешинин,

Боо-Терек айылдык кеңешинин,

Мин-Булак айылдык кеңешинин,

Бакай-Ата айылдык кеңешинин,

Акназаров айылдык  кеңешинин,

Шадыкан айылдык кеңешинин,

Кең-Арал айылдык кеңешинин,

Өзгөрүш айылдык кеңешинин,

Ак-Дөбө айылдык кеңешинин,

 

 Кара-Буура району  боюнча:

Көк-Сай айылдык  кеңешинин,

Маймак айылдык кеңешинин,

Ак-Чий айылдык кеңешинин,

Бакайыр айылдык кеңешинин,

Аманбаев айылдык кеңешинин,

Чолпонбай айылдык кеңешинин,

Кара-Буура айылдык кеңешинин,

 

Манас району боюнча::

Кайынды  айылдык кеңешинин,

Покровка айылдык кеңешинин,

Үч-Коргоно айылдык кеңешинин,,

Майск айылдык кеңешинин,,

 Кыргызстан айылдык кеңешинин,,

 

Талас району боюнча:

Көк-ой  айылдык кеңешинин,,

Бердике-Баатыр айылдык кеңешинин,,

А.Нуржанов айылдык кеңешинин,,

Долоно айылдык кеңешинин,,

Калба айылдык кеңешинин,,

Жерге-Тал айылдык кеңешинин,,

Кара-Суу  айылдык кеңешинин,,

У.Өмүралиев айылдык кеңешинин,,

Арал  айылдык кеңешинин,,

Кууганды айылдык кеңешинин,,

Р.Айдаралиев айылдык кеңешинин,,

И.Осмонкулов айылдык кеңешинин,

 

 Чүй  облусу боюнча:

 

Кемин району боюнча:

Ак-Түз айылдык кеңешинин,

Алмалуу айылдык кеңешинин,

Боролдой айылдык кеңешинин,

Дуйшеев айылдык кеңешинин,

Ильичевск айылдык кеңешинин,,

Кара-Булак айылдык кеңешинин,

Кызыл-Октябр айылдык  кеңешинин,

Чон-Кемин айылдык кеңешинин,

Чым-Коргон айылдык кеңешинин,

 

Москва  району боюнча:

Сретенск айылдык кеңешинин,

Беловодск  айылдык кеңешинин,

Чапаев айылдык кеңешинин,,

Төлөк айылдык кеңешинин,,

Целина  айылдык кеңешинин,

Беш-Терек айылдык кеңешинин,

Предтеченск айылдык кеңешинин,

Первомайск  айылдык кеңешинин,

Ак-Суу айылдык кеңешинин,

Петровск айылдык кеңешинин,

Садовск айылдык кеңешинин,

 

Панфилов району боюнча:

Вознесеновск айылдык  кеңешинин,

Фрунзенск айылдык кеңешинин,

Күрпүлдөк айылдык кеңешинин,

Ортоевск айылдык кеңешинин,

Курама айылдык кеңешинин,

Чалдыбар айылдык кеңешинин,

 

Баткен облусу боюнча:

 

Баткен району боюнча:

Дара айылдык кеңешинин,

Кара-Бак  айылдык кеңешинин,

Кара-Булак айылдык кеңешинин,

Кыштут айылдык кеңешинин,

Суу-Башы айылдык  кеңешинин,

Төрт-Гүл айылдык  кеңешинин,

 

 Кадамжай району боюнча:

Ак турпак айылдык кеңешинин,

Алга айылдык кеңешинин,

А.Масалиев айылдык кеңешинин,

Бирлик  айылдык кеңешинин,

Көтөрмө айылдык кеңешинин,

Кыргыз-Кыштак  айылдык кеңешинин,

Марказ  айылдык кеңешинин,

Орозбеков айылдык кеңешинин,

Үч-Коргон айылдык кеңешинин,

Халмион айылдык кеңешинин,

Чаувай айылдык  кеңешинин,

 

 Лейлек  району боюнча:

Ак-Суу айылдык кеңешинин,

Жаңы-Жер айылдык кеңешинин,

Катран айылдык кеңешинин,

Кулунду  айылдык кеңешинин,

Лейлек  айылдык кеңешинин,

Сумбула  айылдык кеңешинин,

Тогуз-Булак айылдык кеңешинин.

 

БШК ошондой Кыргыз Республикасынын мөөнөтүнөн мурда шайлоо өткөн участокторундагы добуш берүүнүн жыйынтыгы жана шайлоонун  натыйжасы тууралуу АШКлардын протоколдорун бекитти: 

 

Чүй облусу боюнча:

Кемин шаардык кеңешинин,

 

Жалал-Абад облусунун Ноокен району боюнча:

Арал айылдык  кеңешинин,

 

Нарын облусунун Жумгал району боюнча:

Чаек айылдык кеңешинин

 

Нарын облусунун  Ак-Талаа району боюнча:

Терек  айылдык кеңешинин,

 

 Талас облусунун Талас району боюнча:

Бекмолдо айылдык кеңешинин

 

Аймактык шайлоо комиссиялары шайланган депутаттарды каттоонун алдында турушат

 БШКнын басма-сөз кызматы

 

 

Карап чыгуулар: (1103). 25 Декабря 2016 г.